Γεια χαρά, Επισκέπτης
Παρακαλώ Σύνδεση ή Εγγραφή.    Χάσατε τον κωδικό σας;

ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΣΤΥΤΙΚΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΥΠΟΓΟΝΙΜΟ
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Συζητήσεις σε θέματα που αφορούν Χειρουργικές Ιατρικές Ειδικότητες
Μετάβαση στο τέλοςΣελίδα: 1
ΘΕΜΑ: ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΣΤΥΤΙΚΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΥΠΟΓΟΝΙΜΟ
ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΣΤΥΤΙΚΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΥΠΟΓΟΝΙΜΟ 5 Χρόνια πριν Κarma: 0
Καλημερα. Ειμαι 31 ετων και παντρεμενος εδω και λιγους μηνες. Σας παραθετω το σπερμοδιαγραμμα μου, μετα απο 3 μερες αποχης :
ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ
Ποσότης : 1,8 ml
Ρευστοποίηση: ΠΛΗΡΗΣ σε 20min
Οψη : ΘΟΛΕΡΗ
Αοιθμός : 34.000.000/ml
PH 8.5
Χροιά: Κ.Φ
Γλοιότητα : Κ.Φ
ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ
Ζωηρά Νωθρά Ακίνητα
Μετά 1 ώρα 30 % 20 % 50 %
Μετά 3 ώρες 30 % 20 % 50 %
Μετά 6 ώρες 20 % 20 % 60 %
Μετά 9 ώρες 15 % 15 % 70 %
Μετά 12 ώρες 10 % 10 % 80 %
Μετά 24 ώρες ΣΠΑΝΙΑ 5 % 95 %
ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ
Φυσιολογικά : 50 %
Παθολογικές μορφές παρατηρούνται σε 50 % περιπου
Πυοσφαίρια : 7-8 Ερυθρά : 3-4
Ανωμαλίες Kεφαλής 30 % περιπου
Ανωμαλίες αυχένος 20 % περιπου
Ανωμαλίες ουράς: 30 % περιπου
Αωρα : ΛΙΓΑ
Συγκολλήσεις : ΛΙΓΕΣ (ΚΕΦΑΛΗ-ΚΕΦΑΛΗ)
ΒΙΟΧΗΜΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ..,
Φρουκτόζη Σπέρματος 150-450 mg/lt
Καρνιτίνη Σπερματος 40-100 mg/lt
Ζη Σπερματος 25-425 mg/lt

ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ . Η καλλιεργεια απέβη : ΑΡΝΗΤΙΚΗ
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ . ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ : ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΜΥΚΟΠΛΑΣΜΑ : ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΛΑΜΥΔΙΑ : ΑΡΝΗΤΙΚΗ
Επισκευθηκα πριν εναν μηνα έναν ουρολογο με συμπτωματα δυσκολιας στην εκσπερματιση, καποιες φορες αδυναμια να διατηρησω την στυση μου, απωλεια διαθεσης για sex και δυσοσμα υγρα, ο οποίος μου διεγνωσε ηπια προστατιτιδα και μου χορηγησε θεραπεια με αντιβιωση CIPROXIN 500, VIBRAMYCIN 100, CARNIL και MUCOSOLVAN (όλα από 2 κουτια) και βιταμινη Ε. Έπειτα από 3 μήνες θα επαναλαβω το σπερμοδιαγραμμα.
Επιθυμω να κανω παιδι αλλα με αυτα τα δεδομενα αδυνατω. Βασικα με προβληματιζει το οτι δυσκολευομαι να ερθω σε επαφη. Ενω ξεκιναω με στυση, κατα τη διαρκεια της επαφης (σε 5-10 λεπτα περιπου) το πεος μου μαλακωνει, εγω απογοητευομαι το ιδιο και η γυναικα μου και ολο αυτο ειναι ενας φαυλος κυκλος. Σκεφτομαι αν θα μπορεσει να λυθει το προβλημα μου με αυτην τη θεραπεια....
Σας παρακαλω αν μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας ως προς το σπερμοδιαγραμμα και ως προς τη στυτικη δυσλειτουργια που αντιμετωπιζω.
Σας αναφερω απλα οτι ποτε δεν ημουν ιδιαιτερα σεξουαλικος τυπος, δεν ειχα σχεσεις διαρκειας στο παρελθον ώσπου να γνωρισω τη γυναικα μου (πριν 3 χρονια) και γενικα δεν επιθυμουσα να εχω επαφες καθε μερα, σε αντιθεση με την γυναικα μου που ειναι ιδιαιτερα σεξουαλικη.
Σας ευχαριστω
ΣΓΟΥΛΑΦΑΣ
Fresh Boarder
graphgraph
Αποσυνδεδεμένος Προβολή Προφίλ Μέλους
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Forum για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ:ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΣΤΥΤΙΚΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΥΠΟΓΟΝΙΜΟ 5 Χρόνια πριν Κarma: 0
Το σπερμοδιάγραμμά σας φαίνεται καλό σε γενικές γραμμές με κάποια στοιχεία προστατίτιδας γι'αυτό και ο συνάδελφος σας έδωσε την αγωγή αυτήν.Κατά την γνώμη μου πέραν αυτόν να κάνετε κι έναν υπέρηχο κι έγχρωμο doppler οσχέου και όσον αφορά την στυτική δυσλειτουργία να κάνετε ένα ορμονικό προφίλ (προλακτίνη,FSH,LH,τεστοστερόνη) και φυσικά doppler πέους.
Με βάση τα παραπάνω θα δοθεί και η περαιτέρω θεραπεία σας.

Δείτε κάποια άρθρα

www.uromed.gr/index.php?option=com_conte...id=110&Itemid=92
www.uromed.gr/index.php?option=com_conte...id=105&Itemid=87
www.uromed.gr/index.php?option=com_conte...egisi&Itemid=167
www.uromed.gr/index.php?option=com_conte...d=210&Itemid=156
Peter
Administrator
graph
Φύλο: Άρρεν

Απ:ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΣΤΥΤΙΚΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΥΠΟΓΟΝΙΜΟ 5 Χρόνια πριν Κarma: 0
Καταρχην σας ευχαριστω για την τοσο αμεση απαντηση σας. Ο γιατρος μου εκανε υπερηχο ασπρομαυρο στην βουβωνικη χωρα, στα νεφρα και στους ορχεις και μου ειπε οτι ειναι ολα καλα και "καθαρα". Απλα σας αναφερω οτι οταν ημουν 2 ετων εκανα βουβωνοκηλη (δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο). Θα κανω ορμονικες εξετασεις οπως μου υποδεικνυετε..
Λετε να μην μου εκανε σωστο ελεγχο???
Το οτι δεν μου εκανε εγχρωμο doppler οσχέου και doppler πέους ειναι σημαντικη παραλειψη ή δεν ειδε κατι ανησυχητικο γι' αυτο και τα παρεβλεψε???
Ειμαι απογοητευμενος απο ολη αυτη την ιστορια. Σκεφτομαι μηπως δεν γινω ποτε καλα και αγχωνομαι....
Σας ευχαριστω και παλι
ΣΓΟΥΛΑΦΑΣ
Fresh Boarder
graphgraph

Μετάβαση στην αρχήΣελίδα: 1